Sağlıklı, ışıltılı Parlayan, Genç Görünümlü Ciltler için Ne Yemeliyiz? Bir cilt için yediğiniz yiyecekler, yüzünüzde katladığınız kremler veya losyonlar kadar önemlidir, Cildin erken yaşlanmasına neden olabilecek serbest radikal hasarıyla savaşan Antioksidanlar bunların başında gelir. Hangi kolay ulaşacağımız yiyeceklerin bunu sağlayacağına gelince:

Bursa Güvenilir Diyetisyen(Yeni sekmede açılır)

Genç Görünümlü Ciltler İçin


1- Yeşil Çay’da bulunan ulunan polifenoller , dışarıdaki en güçlü antioksidanlardandır.

2- Bal, antioksidanları serbest radikallere bağlanma ve onları azaltmada olağanüstü derecede iyidir. Yararlarını elde etmek için bir fincan yeşil çaya konabilir veya sade yoğurt üzerine katılabilir.

3- Salatalık cildin nem tutmasına yardımcı olur, böylece vücud da sağlıklı ve nemli kalır.” Hem salatalıkların yemeklere dahil edilmesi de kolaydır.

4- Domatesler, cildinizi güneş yanığına ve güneşe maruz kaldığında ortaya çıkan yaşlanma etkilerine karşı korumak için dahili bir koruyucu gibi çalışan likopen ile doludur.

5- Balıklarda bulunan ve omega-3 yağ asitleri adı verilen doymamış yağların iltihabı azalttığını ve cildinizin daha net ve daha düzgün görünmesini sağladığını bilin ve bol bol yiyin. Vegansanız veya balığın hayranı değilseniz, omega-3’lerle dolu ceviz tüketin.

6- Patatesler, vücudumuzun serbest radikal hasarı ile savaşan ve anti-enflamatuar olan güçlü bir antioksidan olan A vitamini vardır, harika bir beta karoten kaynağıdır.

7-Yaban mersini, çilek, ahududu ve böğürtlen , yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olan vücudunuzdaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan antioksidanlar , polifenoller ve flavanoidlerle yüklüdür.

8- Çok sayıda H2O yani su yudumlamak cildinizi nemlendirir , daha pürüzsüz ve daha esnek görünmesini sağlar. Yeterince su içmek için mücadele etmeyi sevmiyorsanız, suyunuzu meyve veya sebzelerle tatlandırmayı deneyin. Suyunuza yaban mersini, salatalık, fesleğen ve çilekle alın.

Başarı Hikayeleri(Yeni sekmede açılır)

Cildinizin genç görünmesini sağlamak için, işlenmiş şekerleri tüketmeyin ve meyve ve sebzelerde bulunan doğal türe sadık kalın.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen MerkeziBursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Bir cevap yazın