Kahvaltının günün en önemli öğünü , çünkü bütün gün için gerekli besinleri sağlıyor. Ancak, güne başlamak için her zaman doğru malzemeleri dikkatlice seçin. Bugün sabahları Aç karnına yiyebileceğiniz – yiyemeyeceğiniz yiyeceklerden gereken bir liste sunuyoruz:

Yumurtalar

Yumurtalar besinler açısından zengin, metabolizmayı hızlandıran ve yüksek düzeyde enerji sunan proteinler bakımından kahvaltı için mükemmel bir seçimdir. Ek olarak, yumurtalar günlük kalori alımınızı azaltır.

Yulaf

Yulaf ezmesi de güne mükemmel bir başlangıçtır çünkü hidroflorik asidin neden olduğu tahrişi veya hasarı önler. Kolesterolü düşüren ve metabolizmanızı artıran çözünür lif bakımından zengindir.

Yaban mersini

Kan basıncını düzenleyen, metabolizmayı hızlandıran ve aynı zamanda hafızayı ve konsantrasyonu artıran temel besinlerden.

Mısır unu lapası

Mısır unu lapa da güne başlamak için mükemmel bir seçimdir. Sisteminizi detoksifiye eder, toksinleri ve ağır metalleri vücudunuzdan temizler ve bağırsak mikrofloranızı güçlendirir. Ek olarak, bir dizi besin sağlar ve enerji seviyelerini arttırır.

Top

Güne bal ile başlarsanız, enerji seviyenizi yükseltir ve ruh halinizi yükseltirsiniz. Serotonin üretimini destekler.
Ek olarak, gün boyunca sizi daha üretken ve odaklanmış yapar.

Karabuğday

Karabuğday vitaminler ve mineraller, özellikle demir açısından çok zengindir ve metabolizmanızı artırabilir. Aynı zamanda protein açısından zengin olduğu için enerji seviyelerini etkili bir şekilde arttırır.

Kuruyemiş

Kahvaltıda fındık tüketmek, midedeki pH seviyelerini düzenler ve hazmı kolaylaştırır.

Turunçgiller

Greyfurt, limon ve portakal gibi meyveler C vitamini bakımından zengindir, ancak asitli olmaları mide ekşimesine neden olabilir artırabileceğinden gastrit ve ülseri olanlara kahvaltı için en iyi seçenek değildir.

Muz

kahvaltıda tüketilen muz kandaki magnezyum seviyelerini yükseltir ve kalp problemlerine yol açar. Muz kahvaltı için en iyi seçenek değildir. Ancak onları bal, fındık veya yaban mersini ile yemenizi önerebilirim.

Alkolsüz içecekler ve alkolsüz içecekler

Alkolsüz içecekler ve gazlı içecekler kahvaltınız için en kötü seçimdir, çünkü şekeri yüksektir, metabolizmanızı yavaşlatır ve şişmenize neden olur.

Yeşil sebzeler

Yeşil sebzeler en iyi kahvaltı seçeneği değildir, çünkü şişkinliğe ve mide yanmasına neden olan amino asitler bakımından zengindirler. Ayrıca, mideyi tahriş edebilir ve karın ağrısına neden olabilirler.

Domatesler

Domates mideyi tahriş edebilen, mide yanmasına ve mide ülserlerine neden olabilen tanik asit içerir.

Armutlar

Armut, mide rahatsızlığına ve mide mukozasına zarar vermesine neden olabilecek ham lif bakımından zengindir.

Diyette Kural

Diyet yapmaya başladığınızda en önemli kurallardan birisi de sabırlı olmaktır. Birçok yerde vaat edilen “3 günde 5 kilo” gibi diyetlerin doğru olmadığını bilmeniz ve sağlıklı-kalıcı kilo vermek için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekir. Bugün başlayacağınız bir beslenme ve spor programı ile önümüzdeki yaza istediğiniz bedenle girmeniz mümkün!
Hadi siz de hikayenizi gelip anlatırsanız size uygun diyet programınızı fırsat ücretlendirme ile hazırlarız. Dyt.Nursena Ardalı Osmangazi Bursa Diyetisyen Merkezi Sağlıklı Günler Diler.

Diyetisyen Nursena Ardalı

www.instagram.com/dyt.nursenaardali
www.facebook.com/dyt.nursenaardali
www.diyetisyenmerkezi.com
www.bursadiyetisyeni.com

Bir cevap yazın